M.A.J. (Mark) Snoeren MA

De link naar de uitgebreide versie van deze biografie is verlopen. U ziet nu de publieksversie.

foto M.A.J. (Mark) Snoeren MA vergrootglas
bron: VVD
Source: Parlement.com.

Mark Snoeren (1974) is sinds 22 september 2020 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD i. Hij was fractievoorzitter van de VVD in de gemeenteraad van Nieuwegein en in die plaats eigenaar/directeur van een Skipiste. Eerder werkte hij op het gebied van veiligheid bij onder meer de Nederlandse Spoorwegen en bij TenneT en verder is hij als reserve-officier van de Koninklijke Marechaussee officier in de Veiligheidsregio Haaglanden. De heer Snoeren houdt zich als Kamerlid onder meer bezig met interbestuurlijke verhoudingen, financiën decentrale overheden, herindelingen, openbaarheid van bestuur, arbeidsvoorwaarden collectievesector, politieke ambtsdragers en veteranenbeleid.

VVD
in de periode 2020-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

(Mark)

2.

Personal data

Place and date of birth
Udenhout, 25 August 1974

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 2005

4.

Main functions and occupations

  • strategisch adviseur TenneT TSO, from March 2015 until 1 November 2017
  • officier Veiligheidsregio Haaglanden (reservist KMar), from January 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 22 September 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/3)
  • lid bestuur Snoeren Beheer en Management B.V., from 2013
  • lid bestuur Mark Snoeren Holding B.V., from 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
Kocht in 2017 de skipiste in Nieuwegein

Non-acceptance of political functions
  • afdelingscommandant bevolkingszorg, Veiligheids- en Gezondheidsregio Gelderland-Midden, from July 2012 until July 2013

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.